Українці дочекалися сезону гарбуза, який розпочинається у жовтні та триває до весни. Це дуже корисний та смачний продукт, який варто обов'язково включити до раціону.
Щоб обрати стиглий гарбуз, потрібно знати про деякі нюанси. Наприклад, кашу варять з м'якого плоду, а от випікати краще твердий гарбуз. Саме з цієї причини потрібно розібрати у сортах, їх лише три. Почнемо з великоплідних – це помаранчеві плоди зі світлою шкіркою, які довго зберігаються, а також ідеально підходять для гарнірів, супів та запікання.
Твердошкірі - з округлою формою, жорсткою шкіркою і без зайвої солодощі, а підходять для м'ясних страв. Мускатні – вважаються найсолодшими. Вони невеликих розмірів, легко очищаються та підходять для каші та десертів.
Коли обиратимете гарбуз, зверніть увагу на його колір, який говорить про вміст вітаміну А та інших корисних речовин. Якщо м'якоть гарбуза яскрава, значить він стиглий. Також стиглість визначається стукотом – якщо звук глухий та чіткий, можна сміливо брати.
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Подивіться на хвостик - він повинен бути темним і сухим. Гарбуз без плодоніжки зберігається недовго.
І ще один важливий фактор – це розмір гарбуза. Маленькі вважаються найсолодшими, а у великих м'якоть може бути суха і навіть гірчити, тому варто купувати плід не більше 5 кг.
Раніше ми писали про те, що догляд за виноградом восени: як підготувати кущі до зимівлі
Як повідомляв Знай.ua, не тільки на кухні: як ефективно використовувати сіль у побуті