Калина є однією з найкорисніших ягід в природі. Адже у ній фактично все цілюще: кора, гілочки, квіти, ягоди і сушені кісточки. Її ягоди покращують роботу серця, мають заспокійливу дію.
Читайте Знай в Google News!
Про корисні властивості калини пише сайт "1lyubov".
У калині вітаміну С в 1, 5 рази більше ніж в лимоні. У ній також є залізо, селен, йод, каротин, фосфор. З медом калину призначали при простудних захворюваннях.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Корисні властивості калини
Чай з калини пили при гнійничкових захворюваннях шкіри, при запаленні ясен.
Відвар з коренів і кори давали дітям при золотусі, судомах і безсонні.
Відвар квіток і ягід — при застуді.
Сік з листя використовували як зміцнювальний засіб після важких захворювань, при фурункульозі, шкірних висипах і лишаях.
Ягоди калини вбивають цвіль, бактерії і віруси. Завдяки гіркоті калина корисна від діабету і захворювань серцево-судинної системи.
Сік калини має потужну протизапальну і відновлювальну дію. Сприятливо приймати сік калини при поліпах шлунка і кишківника, гіпертонічної хвороби, при кліматичних неврозах, істерії та епілепсії. Сік ефективний при діатезі, сильному кашлі і кашлюку тощо.
Як заготувати калину
Плоди і квітки калини заготовляють у міру цвітіння і дозрівання в суху погоду. Сушити плоди краще в сушарках або печах при температурі близько 80 градусів. Квітки - у сушарках при температурі приблизно 45 градусів. Зберігати висушені квітки і плоди можна не більше 2 років.
Кору калини збирають під час сокоруху у квітні, і тільки з бічних гілок, а не головного стовбура. Сушити її потрібно під навісами на відкритому повітрі. Зберігати не більше чотирьох років.
Корисні властивості калини
- спазмолітична,
- протиатеросклеротична,
- протимікробна,
- протизапальна,
- обволікаюча,
- в'яжуча,
- жовчогінна,
- проносна,
- кровоспинна,
- седативна,
- протисудомна,
- знеболювальна,
- потогінна,
- відхаркувальна,
- сечогінна,
- гіпоглікемічна,
- загальнозміцнююча.
Ягоди калини у свіжому вигляді можна їсти тільки після заморозків. Це - полівітамінний засіб, що підвищує працездатність, надає профілактичну дію при атеросклерозі, стимулює діяльність шлунково-кишкового тракту, печінки.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, зігріваючі напої осені: готуємо глінтвейн, грог, гарячий шоколад і пунш
Як повідомляв портал "Знай.ua", сир, смородина і нічого зайвого: найшвидший пиріг з ягодами. Сирно-смородиновий пиріг виглядає дуже апетитно, а його смак незабутній. Смородину можна замінити на будь-які інші ягоди.
Також "Знай.ua" писав, ковбаса з картоплі: економний варіант, коли немає грошей на м'ясо. Як приготувати домашню картопляну ковбасу зі шкварками і домашню картопляну ковбасу з додаванням манки і грибів