Мало хто уявляє собі домашню консервацію без компотів, адже тільки так можна насолодитися напоєм із сезонних фруктів та ягід взимку. Зокрема, господині часто готують його саме з вишні.
Вишня має яскраво виражений смак, тому компоти із цієї ягідки виходять дуже насичені. Зберігати його можна за кімнатної температури, краще в темному місці.
Інгредієнти на 3-літрову банку:
- вишня – 500-700 гр.
- цукор - 250 гр.
- вода – 2,5 л.
Як закрити компот:
Пенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати
Ухилянтам готують посилені санкції від ТЦК
Повістки більше не прийдуть: кому більше не треба йти до ТЦК
Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає
Вишню перебрати, листочки, гілочки, пошкоджені ягоди видалити. Відібрані ягоди промити холодною водою, кісточки не видаляємо. Банки попередньо добре промити та просушити. Кришки стерилізуємо в окропі, 2-3 хвилини.
Кожну банку наповнити вишнею на 1/3 обсягу, можна трохи більше, тоді компот буде більш насиченим. У велику каструлю налити чисту воду, поставити на вогонь, довести до кипіння. Киплячою водою залити банки з вишнею нагору, прикрити кришкою і залишити на 5 хвилин.
Щоб банка не тріснула, наповнюйте її водою поступово, даючи можливість банці поступово прогрітися. Воду з банок акуратно злити в каструлю, прикрити банку кришкою. Вишневу воду поставити на вогонь, довести до кипіння, дати кілька хвилин покипіти.
У кожну банку з вишнею додати цукор. Після того, як вода закипить вдруге, залити вишню із цукром до самого краю. Закриваємо кришками під ключ або закручуємо. Відразу ж перевернути банки дном нагору, закрити ковдрою і залишити до охолодження.
Нагадаємо, зарядить вітамінами і вилікує багато хвороб: як засушити листя малини на зиму для чаю.